Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ročník 2001

8. 7. 2008

Ročník 2001

  

Je pátek 21. července a přesto, že celý den prší sjíždějí se účastníci výcvikového tábora rottweilerů do pěkného prostředí ZKO Kladno-Rozdělov. Většina z nich už je tu po páté. Celkem přijelo 49 lidí, z toho 5 dětí s 34 rotweilery.

V sobotu ráno přestává konečně pršet a nesměle na nás vykukuje sluníčko, které se po celý týden na nás bude už jen usmívat. A tak začínáme s výcvikem. Jednotlivě poslušnost pod dohledem instruktorek R. Hercíkové a začínající M. Bartúškové. Odpoledne děláme obrany, nejdříve kruhovku a pak jednotlivě kdo co chce. Letos kromě M. Horáka tu jsou dva noví figuranti J. Berdych a T. Slánský. Večer tu máme první soutěž – o nejrychlejšího jedlíka.

Někteří majitelé už využili plodů z okolních lesů a posypali jídlo svého psa borůvkami. Většina rotníků je stále při chuti a tak byl boj o první místa velice těsný. Pravda, někteří si tu svou porci snědli hezky v klidu, kam taky spěchat.

V neděli ráno vyrážíme na blízké letiště na stopy. Krásný travnatý terén a tak nikdo nemá větší problémy s vyhledáním posledního předmětu. Po stopách, kdo chce, může si udělat poslušnost opět pod dohledem instruktorů. Odpoledne je připravena soutěž – vezení psa na kolečku. Někteří rotvíci přes svou velikost a mohutnost měli problém se do něj složit, ale většinou se to podařilo. A bylo zajímavé jak někteří po chvilce přišli na to jak vyrovnávat rovnováhu. K večeru byla opět kruhovka a jednotlivé kousání.

Je pondělí ráno, v 7,00 hod odjíždíme na stopy a po nich je připravena další soutěž a to: překonání několika překážek z Agillity, každá je jinak bodovaná a jedna je tzv. žolík (nejvíce bodovaná) ale nikdo neví za kolik bodů která překážka je. Někteří stihli v limitu 3 min. proběhnout slalom skoro 3x. nakonec se dozvídáme že „žolík“ byla kladina. Takže kdo ji proběhnul vícekrát, má vítězství doma.k večeru se opět dělá obrana. Každý den večer je schůzka všech účastníků tábora. Zhodnotí se den, rozdají se ceny a díky sponzoru, kterým je pan Chejn z Křenic u Prahy, který vyrábí různé sušené pochoutky pro psy, může být každý, kdo se zúčastní soutěže, odměněn maličkostí.

Protože máme na sobotu naplánovány zkoušky dne národního řádu, probíhá v úterý přezkoušení psovodů na tyto zkoušky, z nichž chtějí jít čtyři na ZM, pět na ZVV1 a dva na ZVV2. Bohužel, musíme jim večer po dohodě s instruktory a figuranty sdělit, že zkoušky se ruší. Většina z nich má ještě nějaké ty cviky nedodělané a šít to horkou jehlou, aby to na zkoušce vyšlo, ale také třeba i nevyšlo nemá cenu a tak budeme pokračovat v klidném tréninku se svými rotníky.

Ve středu opět ráno stopy, po nich poslušnost a na odpoledne další soutěž. Přinesení tří předmětů psovoda a jednoho (a to bylo překvapení do poslední chvíle). Tím čtvrtým předmětem bylo vajíčko. Z 26 soutěžících čtyři z nich přinesli vajíčko nepoškozené ke svému majiteli. Jeden ho asi metr před cílem více zmáčkl a tak zjistil, že je to k jídlu a už ho nedonesl. Jeden ho při hledání rozšlápl a následně snědl. Jedna fenka, která zná vajíčka z domova pod slepic, když chodí se svou paničkou je vybírat, jakmile ho viděla, hned ho snědla.

Ve čtvrtek ráno opět stopy na letišti. „Přivolání na čas“ – to byla další soutěž ovšem s menší úpravou a to byl škodič, který lákal psy na misku s dobrotami. Většina rotníků je ale tak fixováno na své páníčky, že odolala dobrotám, které byly před ně postaveny a co nejrychleji se snažili být u svých páníčků. Šest z nich mě nezklamalo a nezapřelo rotníka, který je stále při chuti a nejdříve snědli dobroty a pak se rozběhli ke svým.

V pátek ráno se dělala poslušnost. Odpoledne byl další závod a to „kdo nejrychleji sní buřta“, psovod mohl svému psu pomáhat, když mu to on dovolil. Na večer byla připravena noční procházka strašidelným lesem. Mohu říci, že letos se nám to opravdu povedlo. Nevěřili byste, co dokáže červeně blikající světýlko nebo osvětlení psa a výkřiky. Pouze dva psi se ani jednou nezalekli. A tak vyhlásit největšího strašpytla byl velký problém.

V sobotu ráno se šlo na stopy a odpoledne byla poslední obrana. Večer jsme se loučili u táborového ohně a v neděli jsme se rozjížděli do svých domovů. Bohužel to uteklo moc rychle, ale už se zase těšíme na příští rok až se tu opět sejdeme.

Děkuji všem instruktorům a figurantům za jejich pomoc při výcviku a soutěžích a hlavně předsedovi p. Kohoutovi a jeho kolektivu za to, že jsme letos mohli opět prožít pěknou dovolenou v krásném prostředí cvičiště v Kladně-Rozdělov.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář