Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ročník 1998

8. 7. 2008

Ročník 1998

 

V pěkném prostředí kynologického cvičiště Kladno-Rozdělov se ve dnech 14.-23. srpna 1998 konal již druhý výcvikový tábor rottweilerů pod vedením zkušených výcvikářů tohoto plemene. Vedoucím byla Ilona Procházková a za pomoci Vlasty Marešové, Karla Mošničky a figurantů Jakuba Borovička a Michala Horáka byl zajišťován každodenní výcvik 23 rottweilerů, kteří se zde sešli se svými páníčky z celé republiky. Všichni výše jmenovaní se nám snažili co nejlépe poradit a pomoc při výcviku našich psů.

Sluníčko pálilo a tak se cvičilo hlavně ráno a to stopy nebo poslušnost. Večer jsme se zase všichni těšili na oblíbenou obranu. Mezi výcvikem pro nás a naše psy byly připraveny různé soutěže, při kterých se zažilo spoustu legrace. Tyto soutěže byly přizpůsobeny tak, aby se jich mohli zúčastnit i mladší psi, kterých tu byla většina. Vítězové byli obdarováni chutnými cenami, ale ani ostatní nezůstali zkrátka. Nejdříve si naši pejsci zasoutěžili o nejrychlejšího jedlíka. Vítězkou se stala Nesuna. Nejpomalejší jedlík dojídal svoji porci ještě dlouho po skončení soutěže. Druhý den jsme se sešli u další soutěže, a to závod o nejrychlejší přivolání, zvítězil Brit. Další den se naši čtyřnozí přátelé zúčastnili závodu v Agillity. Před startem prvního závodníka předvedli Agillity NO Corry s první výkonnostní zkouškou a kříženec Míša se třetí výkonnostní zkouškou. Velice nás překvapilo, že všichni rotníci, i když viděli slalom, houpačku či tunel poprvé, neměli s překonáváním žádné problémy. Vítězkou se stala Athena. I pro nás, psovody, byl připraven závod, a to vyhledání vlastní stopy na čas. Všichni jsme se moc těšili na závod o nejrychlejší zadržení figuranta Michala na 50 m, nejrychlejším byl Brit.

Dovolte mi, abych se o posledním uvedeném závodu zmínila. Ilona, vedoucí tábora, měla s sebou rottweilera Gora, který v říjnu oslaví již 12 let, a že má ještě chuť do práce, předvedl nám všem, a to když slyšel, že se dělají obrany (poslední závod), zničil mříž v karavanu, kde trávil svůj již zasloužený odpočinek, přišel k figurantovi a dožadoval se zákusu. Musím říct, že většině z nás vehnal slzy do očí za jeho odvážné srdíčko. Protože nechtěl od figuranta odejít, byl mu rukáv nabídnut, s chutí ho přijal a pak teprve spokojeně odešel.

Na závěr tábora se konaly zkoušky dle NZŘ, na které nastoupili 4 psovodi na ZM, z nichž pouze 1 zkoušku nesplnil. Po jednom startovali na ZV1 a ZPS, oba bohužel nesplnili. Všichni si moc přejeme sejít se za rok opět v tak krásném prostředí cvičiště Kladna.Rozdělov.

Účastnice tábora Pavla

 

P.S.                    I letos se vytvořila výborná parta lidí, kteří mají chuť a zájem s tímto plemenem pracovat., touto cestou bych ráda poděkovala vedení kynologického klubu Kladno-Rozdělov za poskytnutí cvičiště, klubovny a prostorných kotců, a obětavé obsluze kantýny, která byla v provozu prakticky celý den. Za to vám patří upřímné poděkování od všech účastníků tábora.

                                                                                                                     Ilona Procházková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář