Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ročník 1997

8. 7. 2008

Ročník 1997

 

V krásném přírodním prostředí kynologického cvičiště v Kladně se sešlo od 9. srpna do 17. srpna na 21 psovodů se svými čtyřnohými kamarády. Vedoucí tábora a hlavní organizátorkou byla zkušená a dlouholetá výcvikářka RTW Ilona Procházková a spolu s kvalitními figuranty z Prahy J. Borovičkou a M. Horákem zajišťovali každodenní trénink. Počasí se vydařilo a tak došlo i na koupání v nedalekém jezeru obklopeném lesy. Cvičilo se většinou ráno, kdy teploty byly ještě snesitelné, a to stopy nebo poslušnost, a v podvečer se konaly oblíbené obrany. Po celou dobu tábora byla prakticky nonstop v provozu místní kantýna s velice obětavou obsluhou. Za to jím patří naše upřímné poděkování. K dispozici byla i sprcha s teplou vodou. Pro naše rotníky byly připraveny čisté a prostorné kotce.

Pobytu se zúčastnilo pouze 14 psovodů, ačkoliv jich původně bylo přihlášeno 27. Někteří se omluvili na poslední chvíli, ale ostatní se ani neobtěžovali jakkoliv zdůvodnit svou neúčast. Napříště budou přijímány pouze přihlášky spolu se zálohou, která se bude vracet 14 dní před začátkem tábora řádně omluveným lidem.

Na závěr výcvikového tábora se konaly zkoušky ZM a ZV1. Většinou nastoupili samí začátečníci, a to na ZM 7 psovodů a jen 3 na ZV1. Přísný, ale objektivní rozhodčí p. Šmolík z Kladna ohodnotil výkony našich rotníků velice kladně. Některé nedostatky a úlety ve výcviku se nám snažil vysvětlit a poradit, jak zlepšit bez zbytečných ztrát bodů v jednotlivých disciplinách. Zkoušku ZM složili 4 psovodi a ZV1 jeden psovod.

Na konci našeho týdenního tábora bych chtěla vyslovit jedno velké přání, abychom se mohli za rok opět sejít v tak výborné partě jako letos.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář