Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kladno 2015

3. 8. 2015

Byl to již 19. ročník tábora zaměřeného na výcvik psů. Přijelo 36 psů různých plemen-výrazná převaha rotvíků, pět brabantíků, howavard, něm. ovčák, něm. pinč, kříž. pitbula, staford, velký a střední knírač, bostonský terier, cane corso a australský hanácký pes.

Výhodou cvičiště v Kladně Rozdělov je, že je obklopen lesem a tak i přes tropická vedra je tam, kromě poledne, stín kde se dá cvičit.

Přesto vzhledem k počasí, byl výcvik časově přizpůsoben-stopy byly již brzo ráno od 6,30, od 9 hod poslušnosti jednotlivě i skupinově, k večeru táborová hra Všestranný pes, která se skládá se zajímavých soutěží (kužely,deka, lapka, slalom, flayball, poleno, slalom II a překvápko). Tyto soutěže jsou připraveny tak, aby prohlubovaly vztah a porozumění mezi psem a "páníčkem".

Dvakrát jsme tam trénovali obrany, na které nám přijel oblíbený figurant Lukáš Kraus.

O výborném prostředí svědčí i fakt, že na tábor dorazila vozíčkářka, naše dlouholeté kamarádka Bára se svým štěňátkem NO Ziwem, která se zúčastňovala nejen veškerého výcviku, ale i závodů.

Celkovým vítězem soutěže všestranného psa se stal Bragon s Martinou.

K úplné spokojenosti přispívá výborná kuchyň a tak chci moc poděkovat Věrce Závrské a jejímu bratru, kteří se po celý týden výborně starali o naše žaludky.

Opět chci poděkovat i p. Hofmanovi, předsedovi ZKO U Zvonečku, který nám už po 19. umožnil tento tábor uskutečnit.

Děkuji Martině Bartůškové a Monice Olmrové za pomoc při výcviku.

Letos se vybralo aukcí věcí 10.220,-kč pro Nadaci Pes v nouzi

20. ročník se bude konat od 15. - 24. 7. 2016

Ilona Procházková  -  vedoucí tábora